Payne: ‘Mooie wedstrijd om te debuteren, jammer van het resultaat’.
FC Groningen verloor zondagmiddag met 3-1 in het Abe Lenstra Stadion van sc Heerenveen. Aanvoerder Maikel Kieftenbeld zag dat zijn ploeg de kansen niet afmaakte en baalde daarom flink van het verlies in Friesland. Desevio Payne maakte zijn debuut in het eerste van FC Groningen. De verdediger begon als linksback in de basisopstelling en speelde de gehele wedstrijd.
“Dit komt hard aan,” zei Kieftenbeld na afloop van de derby voor de camera van FOX Sports Eredivisie. “Ik denk dat we het vandaag goed hebben gedaan en hadden verdiend te winnen, maar het mocht niet zo zijn. Ik vond ons spel beter, we hebben de beste kansen gehad, maar zij waren doeltreffender. Dat was het punt van vandaag, wij maakten de kansen niet af en dan verlies je zo`n derby.”
Waar verschillende tegenstanders dit seizoen in Heerenveen in de beginfase werden overlopen, gebeurde dat bij FC Groningen niet. De FC bleef goed overeind en creëerde enkele gevaarlijke momenten. “We waren er klaar voor, dat zag je aan alles. We hebben in de eerste helft weinig kansen weggegeven en in de tweede helft gingen we op dezelfde manier verder.”
“We kwamen na rust snel op 1-1, maar kregen een vervelende goal tegen uit een standaardsituatie en daardoor liepen we weer achter de feiten aan. We waren er klaar voor, maar hadden gewoon meer moeten scoren. We waren niet doeltreffend genoeg en gaven de doelpunten te gemakkelijk weg,” oordeelde de aanvoerder.
Desevio Payne maakte in Friesland zijn Eredivisiedebuut en stond als linksback in de basisopstelling van FC Groningen. “Het was natuurlijk een mooie wedstrijd om te debuteren, al is het erg jammer van het resultaat,” vertelde Payne voor de camera van FOX Sports Eredivisie. “Heel veel mensen leefden mee, dus daarom is het heel jammer dat we hebben verloren.”
De jonge verdediger was zeer belangrijk bij de Groningse gelijkmaker toen hij via een snelle en verre inworp een succesvolle aanval opzette. “Ik pakte de bal en zag dat Chery ging lopen. De verdediger stapte een beetje in dus ik dacht: ‘ik gooi hem er overheen.’ Tjaronn gaf de bal goed voor en toen werd er gescoord. Dat is natuurlijk mooi. Die verre ingooi heb ik niet van iemand afgekeken, die is van mezelf.”
Payne is van nature rechtsback, maar debuteerde zondagmiddag aan de linkerkant. “Ik had gehoord dat ik linksback zou staan, maar ik had geen twijfel. Ik dacht ‘ik pak mijn kans en doe wat ik altijd doe.’ Hard werken en dan zien we wel.” Over zijn doelen dit seizoen is de jongeling duidelijk. “Ik speel nu bij de Beloften en wil zoveel mogelijk bij de wedstrijdselectie van het eerste elftal zitten, als ik dan ook nog speel, is het helemaal mooi.”
