string(111) "Mozilla/5.0 (Linux; Android 10; K) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/151.0.0.0 Mobile Safari/537.36"

FC Groningen huurt Zweedse aanvaller Ondrejka van Parma.

Vrijdag 14 augustus 2026 om 09:30

FC Groningen heeft per direct vleugelspeler Jacob Ondrejka toegevoegd aan de selectie. De Zweeds international wordt voor het seizoen 2026/2027 gehuurd van het Italiaanse Parma Calcio 1913. De 23-jarige Ondrejka gaat in Euroborg spelen met rugnummer 11.

Jacob Ondrejka werd geboden op 2 september 2002 in Landskrona, in het westen van Zweden. De aanvaller speelde in de opleiding van het plaatselijke Landskrona BoIS waar hij op 16-jarige leeftijd debuteerde in het eerste elftal. Na zijn debuutjaar op het derde niveau in het thuisland verkaste de aanvaller naar IF Elfsborg. In 90 wedstrijden op het hoogste niveau maakte Ondrejka 15 treffers en was hij goed voor 9 assists.

Het leverde de eenmalig international van Zweden in de zomer van 2023 een transfer op naar de Belgische club Royal Antwerp, op dat moment de landskampioen van onze zuiderburen. De Zweed debuteerde onder leiding van trainer Mark van Bommel en kwam in zijn eerste seizoen tot 14 competitieduels waarin hij vijf keer scoorde en goed was voor twee assists. In totaal speelde Ondrejka 36 competitiewedstrijden in België waarin hij 12 treffers maakte en 7 keer als aangever bij een doelpunt betrokken was.

De vleugelspits maakte in januari 2025 een miljoenentransfer naar Italië waar hij tekende voor Parma Calcio 1913. In de Serie A blijft de teller voorlopig staan op 28 wedstrijden waarin Ondrejka 5 doelpunten maakte. Met de komst van Ondrejka voegt FC Groningen een behendige vleugelspeler met internationale ervaring toe aan de selectie.

De Zweed kijkt uit naar zijn nieuwe avontuur en vroeg voor zijn overgang naar Euroborg nog transferadvies aan twee voormalig FC’ers. “In mijn tijd bij FC Antwerp heb ik met Tjaronn Chery gespeeld – hierdoor versta ik het Nederlands ook nog wel een beetje – en ik heb sindsdien af en toe nog contact met hem. Ik sprak Tjaronn in aanloop naar mijn overgang naar Groningen en hij was positief. Ook heb ik Hjalmar Ekdal gesproken. Hij sprak met geen enkel woord negatief over de stad en de club, heeft het hier uitstekend naar zijn zin gehad. Dat was belangrijk om te horen.”

Ondrejka heeft een duidelijk doel voor ogen in Groningen. “De informatie die ik heb gekregen, is dat FC Groningen een familiaire club is en een omgeving waarin ik het juiste vertrouwen kan krijgen om te doen wat ik normaal doe: scoren, dribbelen en assists geven. De Eredivisie is een competitie die goed bij me past en waarin ik me kan laten zien. Ik hoop snel van waarde te kunnen zijn voor het team.”

Gerelateerd nieuws.

04:50
4 uur geleden

FC Groningen contracteert Hongaars international Csinger

12:21
4 dagen geleden

Thuis in een groen-wit Euroborg

06:09
5 dagen geleden

FC wint openingsduel in uitverkocht en groenwit Euroborg