string(103) "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)"

Dillema en Metu terug op vertrouwde grond bij GRC Groningen.

Woensdag 07 oktober 2026 om 17:35

De voetbalreis van Ryan Metu en Jismerai Dillema begon bij GRC. Inmiddels hebben beide spelers hun debuut gemaakt in de Eredivisie. Ter gelegenheid daarvan keerden de twee terug naar hun oude club voor de Debutantenclinic. Samen met de jonge voetballers van GRC stonden zij opnieuw op het veld waar voor hen ooit alles begon.

De Debutantenclinic is onderdeel van Trainen als een Prof en wordt georganiseerd bij de amateurvereniging waar debutanten uit de eigen Opleiding hun eerste voetbalstappen hebben gezet. Als dank voor de bijdrage die de club heeft gehad in de ontwikkeling van de speler.

Voor Dillema was de terugkeer naar GRC dan ook bijzonder. “Ik ben hier natuurlijk begonnen met voetballen, dus het is extra speciaal om hier weer te zijn,” vertelt de middenvelder. Ook Metu genoot van zijn terugkeer. “Het haalt oude herinneringen naar boven van toen ik nog jong was. Alles was toen echt gericht op plezier.”

Tijdens de clinic kregen de jeugdspelers training van de twee debutanten en trainers van FC Groningen. Plezier maken met de bal stond daarbij centraal. Dat is ook de boodschap die Dillema en Metu de jonge voetballers willen meegeven. “Lekker plezier maken, voetballen en je ding blijven doen,” vertelt Dillema. Metu sluit zich daarbij aan. “Plezier houden in voetbal en nieuwe dingen leren. Maar het belangrijkste op deze leeftijd is dat je plezier houdt in het voetbal.”

De spelers werden tijdens de clinic bovendien uitgebreid bevraagd door de jeugd van GRC. De vragen liepen uiteen van hun favoriete speler, lievelingseten en leeftijd tot hun positie en mooiste doelpunt. Voor de jonge voetballers was het een mooie kans om de spelers die ooit op dezelfde velden voetbalden beter te leren kennen.

Voor GRC betekent de komst van de oud-spelers meer dan alleen een leuke trainingsmiddag. Hoofd Jeugdopleiding GRC Unal Kaya spreekt zijn dankbaarheid uit aan de spelers en FC Groningen. “Het is heel mooi dat ze de tijd nemen voor onze vereniging en dat FC Groningen dit initiatief heeft genomen. Voor ons is het mooi om te zien dat onze opleiding effect heeft gehad en spelers beter maakt.”

Voor de jonge deelnemers draaide de middag naast het leren van de debutanten vooral om plezier. Deelnemer Noël genoot vooral van het partijtje. Een panna leverde hem bovendien een compliment en een high five op van Dillema. “Hij zei tegen mij: maak eens een panna bij iemand. Toen maakte ik een panna en kwam hij naar mij toe voor een high five” vertelt Noel met een glimlach. Aan het einde van de clinic werden er shirts van beide spelers overhandigd aan GRC. Voor Kaya was dat een bijzonder moment. “Jaren geleden kwamen zij zelf als jonge jongens in de kantine en kleedkamer en voetbalden ze hier. Ik denk dat dit echt een inspiratiebron is voor de jeugd als zij deze shirts zien hangen.”

Gerelateerd nieuws.

1 dag geleden

Rikke Fleischer in Groningen

04:45
6 dagen geleden

Doelpunten Donderdag: juichen in eerste blok van de competitie

06:58
2 weken geleden

FC Groningen Vrouwen op zaterdag 7 november terug in Euroborg