string(103) "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)"

Bodø/Glimt te sterk voor FC Groningen.

Dinsdag 06 januari 2026 om 20:01

FC Groningen heeft dinsdag het trainingskamp in Marbella afgesloten met een oefenwedstrijd tegen Bodø/Glimt. De Noorse vice-kampioen zegevierde met 4-0. De ruststand op het Marbella Football Center was 2-0 voor de Noren. Morgenochtend (woensdag 7 januari) keert het FC-gezelschap terug naar Groningen.

Het treffen met Bodø/Glimt was de laatste krachtmeting voor FC Groningen in aanloop naar de herstart van de VriendenLoterij Eredivisie, zaterdagavond om 21.00 uur in Euroborg tegen NAC Breda. De technische staf koos ervoor om in de opbouw van de trainingsweek spelers maximaal een uur te laten spelen.

Bodø/Glimt – met voormalig FC-speler Isak Määttä in de gelederen – bereidt zich in Zuid-Spanje voor op twee topduels in de groepsfase van de Champions League. De Noren nemen het in januari nog op tegen de topclubs Manchester City en Atlético Madrid. De Noorse competitie ligt stil, want die wordt afgewerkt tussen maart en november. Bodø/Glimt verloor de titelrace van Viking FK uit Stavanger, de club van technisch directeur Erik Nevland.

Eerste helft
FC Groningen startte direct goed. Al na een minuut komt Brynjólfur Willumsson in goede scoringspositie, maar de doelman van Bodø/Glimt wist redding te brengen op de inzet van de IJslandse spits. Halverwege de eerste helft zetten de Noren aan en stond het binnen vijf minuten 2-0.

(tekst loopt door onder de foto)

Wisselen
Direct na rust, toen het wisselen bij FC Groningen begon, en helemaal op het einde van de wedstrijd sloeg Bodø/Glimt nog twee keer toe. De derde Noorse treffer kwam uitgerekend op naam van Määttä. In de 40 minuten tussen die beide doelpunten van Bodø/Glimt kreeg invaller Rui Mendes twee beste kansen namens FC Groningen. Even zo vaak keerde de Noorse sluitpost de inzetten van de Portugese aanvaller.

(tekst loopt door onder de foto)

OPSTELLING FC GRONINGEN
Vaessen (60. Jurjus); Rente (60. Emeran), Blokzijl (45. Van der Laan), Janse (60. Bouland), Peersman (45. Prins); Schreuders (60. Mendes), Land (45. De Jonge), Resink (60. Hernes), Van der Werff (60. Metu); Willumsson (60. Zawada) en Van Bergen (60. Seuntjens).

Gerelateerd nieuws.

14 uur geleden

Utibo nieuwe naamgever Ereterras in Euroborg

2 dagen geleden

Check-in Marbella: Lukkien over het trainingskamp

3 dagen geleden

Check-in Marbella: het regent zonnestralen