string(103) "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)"

Beloften stomen op naar tweede plek.

Dinsdag 05 maart 2013 om 23:12

Jong FC Groningen heeft dinsdagavond in Etten-Leur met 3-0 gewonnen van Jong NAC Breda en is door de zege geklommen naar de tweede plek van de ranglijst. De achterstand op koploper Jong Heerenveen bedraagt nu acht punten.

In dertiende van 22 competitiewedstrijden speelde de ploeg van trainer Dick Lukkien met zes spelers van de A-selectie in de gelederen. In elke linie stonden er twee: Nick Bakker en Emil Johansson achterin, Tim Sparv en Paco van Moorsel op het middenveld en Filip Kostic en Henk Bos voorin op de vleugels.
In de eerste helft werd er niet gescoord en zo gingen de beide ploegen dus met 0-0 rusten. Nog in de eerste helft werd Atilay Batbay als rechtsback vervangen door Desevio Payne, die zijn eerste minuten maakte in de Beloften van FC Groningen. Na de pauze kwam Alexander Christovao in de ploeg voor Arjen Hagenauw.
Halverwege de tweede helft kwam de FC op een 0-1 voorsprong door een treffer van Filip Kostic. In het laatste kwartier maakte invaller Alex Christovao zijn eerste twee goals van de competitie en voerde hij de score via 0-2 op naar de 0-3 eindstand. Door de zege stijgt Groningen naar plek twee op de ranglijst.
Trainer Dick Lukkien over het duel: “De eerste helft was slecht. Na de pauze begon het beter te worden en in het laatste kwartier speelden we prima. Het is lekker om een dergelijke wedstrijd wel te winnen met ruime cijfers. Komende dinsdag spelen we op Corpus den Hoorn tegen de nummer 3, Jong FC Utrecht.”
Opstelling FC Groningen
Van der Lei; Batbay (34’ Payne), Letschert, Bakker, Johansson; Ben Moussa, Van Moorsel (67’ Saban), Sparv; Bos, Hagenauw (46’ Christovao), Kostic.
Rest bank: Potveer, Van Leyenhorst, Boutzamar.
Scores: 66’ Kostic (Christovao) 0-1, 79’ Christovao (Payne) 0-2, 85’ Christovao (Johansson) 0-3.

Gerelateerd nieuws.

04:49
1 week geleden

Eerste contract voor Robin Kelder bij FC Groningen

3 maanden geleden

FC Groningen bezoekt kinderafdeling Martini Ziekenhuis

5 maanden geleden

‘Ik ben een spits die met zijn hart speelt’