De dag één van: Else-Mariet van Zanten van degradatie tot promotie.
In de rubriek ‘de dag één van’ kijkt FC Groningen voorafgaand aan iedere thuiswedstrijd in de competitie terug op de specifieke dag dat de clubliefde voor een supporter begon. In deze editie wordt het verhaal van Else-Mariet van Zanten verteld. Haar ‘dag één’ vond plaats nog niet zo lang geleden plaats, maar haar liefde voor de club was er direct en is nooit weggegaan.
Voorafgaand aan het seizoen 2023/2024 besloot Else-Mariet van Zanten een seizoenkaart bij FC Groningen te nemen. Toch was Euroborg voor haar allang geen onbekende plek. Al meerdere keren bezocht ze wedstrijden, meestal dankzij haar broer. Hij had samen met een vriendengroep een seizoenkaart. Wanneer een van hen verhinderd was, meldde Else-Mariet zich als eerste om de vrijgekomen plek over te nemen. Op die manier was ze in 2022 ook aanwezig bij de thuiswedstrijd tegen PSV. Die wedstrijd is haar altijd bijgebleven. De mooie 4-2 overwinning wakkerde het groen-witte vuur aan. Het zorgde ervoor dat haar liefde voor FC Groningen verder groeide en dat ze zichzelf vanaf dat moment echt supporter durfde te noemen.
Voor Else-Mariet betekende de degradatie in 2023 geen reden om afstand te nemen van FC Groningen. Integendeel, het was juist het moment waarop ze besloot een seizoenkaart aan te schaffen. Ze vond dat een club juist in moeilijke tijden de steun van haar supporters nodig heeft. Sindsdien stond ze iedere thuiswedstrijd op de Noordtribune. Doordat ze zelf ook voetbalt, was de sport haar al bekend, maar bij FC Groningen kwam daar de sfeer rondom de wedstrijden bij. Juist die combinatie vindt Else-Mariet geweldig.
De keuze een seizoenkaart te kopen, werd datzelfde seizoen beloond met promotie terug naar de Eredivisie. De beslissende wedstrijd wat leidde tot promotie op 10 mei 2024 vormt de mooiste voetbalherinnering die Else-Mariet tot nu toe heeft. Samen met haar broer vertrok ze al vroeg richting het stadion om deze bijzondere wedstrijd tegen Roda JC mee te maken. Ook was ze aanwezig bij de huldiging van het eerste elftal.
Voor Else-Mariet betekent voetbal meer dan alleen de wedstrijden op het veld. Ook buiten de wedstrijddagen om ontstaan er bijzondere connecties door haar plek op de Noordtribune. Ze geniet van de mensen om haar heen en komt medesupporters buiten Euroborg regelmatig tegen. Hoewel ze deze mensen niet persoonlijk kent, wordt er altijd naar elkaar gegroet. Daarnaast is het bezoeken van wedstrijden uitgegroeid tot een wekelijks broer-zusmoment. Vooraf bespreken ze hoe ze naar het stadion reizen en soms drinken ze voor of na de wedstrijd nog iets in de stad. Uiteindelijk staan ze samen, in een groen-wit shirt of met een sjaal om, op de tribune. Volgens Else-Mariet is voetbal er voor iedereen en zal ze haar club nooit in de steek laten.

