string(103) "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)"

FC Groningen maakt herstart competitie in Rotterdam.

Vrijdag 09 oktober 2026 om 13:14

Voor veel supporters heeft het nu lang genoeg geduurd: de periode zonder clubvoetbal. Komend weekend is dan eindelijk de herstart van de VriendenLoterij Eredivisie. FC Groningen hervat de competitie komende zondag in Rotterdam tegen Excelsior. De aftrap op Woudestein in Kralingen is om 16.45 uur.

Daar waar supporters tandenknarsend door huis liepen omdat ze een tijdje niet naar het stadion van hun favoriete club konden, zijn die gevoelens bij de hoofdtrainer van de Trots van het Noorden dubbel. “Ik begrijp heel goed dat het voor supporters een hele lange periode is geweest, maar ons als staf is het heel goed bevallen,” zegt hoofdtrainer Dick Lukkien. “We hebben extra tijd gehad de blessurelijst weg te werken en door daarnaast een weekje vrij te kunnen geven, hebben we energie getankt. Het is wennen, maar door twee interlandperiodes samen te voegen, blijft er nu in november nog maar één interlandperiode over, die bovendien weer zoals normaal is en dus korter dan nu het geval was.”

Maar nu staan ook staf en spelers te popelen om weer te beginnen. “Ja, je wil toch weer heel graag wedstrijden spelen. En dan hebben we met Excelsior direct een mooie uitdaging. Een frisse ploeg, die op tempo speelt. Dat heeft mijn collega Ruben den Uil met zijn staf goed voor elkaar.”

Selectie
De voetballoze periode heeft FC Groningen veel gebracht. Een flink aantal blessuregevallen heeft de kans gekregen door extra rust en specifieke trainingsopbouw goed te herstellen. Alleen Elvis van der Laan en Tyrique Mercera zijn nog niet fit genoeg om ingezet te worden. Travis Hernes heeft in zijn herstel flinke vorderingen gemaakt, maar de staf wil voorzichtig zijn met de Noorse middenvelder en neemt Hernes daarom nog niet mee naar Rotterdam. “Travis maakt dit weekend minuten bij FC Groningen Onder-21,” laat Lukkien weten. Ryan Metu is een twijfelgeval, de overige selectiespelers zijn beschikbaar voor de hoofdtrainer.

Scheidsrechter
Excelsior – FC Groningen staat zondag namiddag tijdens speelronde 8 van de VriendenLoterij Eredivisie 2026/2027 vanaf 16.45 uur onder leiding van scheidsrechter Richard Martens. Bekijk via onderstaande videoplayer de volledige voorbeschouwing van Dick Lukkien waarin de hoofdtrainer onder meer vertelt hoe staf en spelers de lange clubvoetbal loze periode hebben beleefd, hoe de verschillende internationals zijn teruggekeerd bij de club.

Gerelateerd nieuws.

02:02
1 dag geleden

Doelpunten Donderdag: Van Bergen breekt de ban

03:06
2 dagen geleden

Dillema en Metu terug op vertrouwde grond bij GRC Groningen

3 dagen geleden

Rikke Fleischer in Groningen