De dag één van: Elly Broersma en haar twee liefdes.
In de rubriek ‘de dag één van’ kijkt FC Groningen voorafgaand aan iedere thuiswedstrijd in de competitie terug op de specifieke dag dat de clubliefde voor een supporter begon. In deze editie wordt het verhaal van Elly Broersma uitgelicht. In het seizoen 1999/2000, toen FC Groningen promotie af wist te dwingen, raakte Elly verbonden met de Trots van het Noorden. Op dat moment beleefde Elly officieel haar ‘dag één’ bij FC Groningen.
Op zestienjarige leeftijd ging Elly naar school in Groningen en vond ze dat het tijd was om eindelijk eens een wedstrijd van de Trots van het Noorden te bezoeken. Samen met haar vader, broertje en zusje beleefde ze haar officiële ‘dag één’ tijdens een thuiswedstrijd in het Oosterparkstadion. Op 6 november 1999 was Elly aanwezig bij de wedstrijd tegen Heracles Almelo. Ruim een uur voor de aftrap namen ze plaats op de Tonny van Leeuwen Tribune, destijds de langezijde. De vader van Elly had speciaal deze plek uitgezocht om rustig een wedstrijd van FC Groningen te bekijken, maar uiteindelijk zat een deel van de fanatieke supporters in hetzelfde vak. De wedstrijd werd gewonnen met 1-0.
Vanaf dat moment begon het groen-witte hart van Elly sneller te kloppen en bezocht ze steeds vaker wedstrijden van FC Groningen. Ondanks dat Elly zelf geen voetbalverleden heeft, sprak de club haar enorm aan. Het rauwe van het Oosterpark, de sfeer en de wedstrijden zorgde ervoor dat Elly ‘vanaf dag één’ verbonden was met de FC. Samen met vrienden reisde ze met de trein naar Groningen en vierde de zestienjarige ook de promotie op de Grote Markt. Het werd een feest om nooit te vergeten voor de jonge supporter. De volgende dag verschenen veel leerlingen met kleine oogjes in de klas, onder wie Elly, maar het was het allemaal waard.
In 2002 kreeg ze een relatie met Henk-Jan. Dat was niet alleen mooi omdat ze een leuke man had leren kennen, maar ook omdat Henk-Jan een rijbewijs had. Daardoor kon ze, samen met haar vriend, meerijden naar avondwedstrijden, waaronder het thuisduel met Roda JC. Het werd een enerverende wedstrijd waarin FC Groningen, na een tijdelijke staking, alsnog terugkwam van een achterstand. Voor Elly en Henk-Jan voelt juist die avond als hun gezamenlijke ‘dag één’ bij FC Groningen. Een poosje later kochten ze allebei een seizoenkaart en verfden ze de trap in hun huis groen-wit.
De liefde voor FC Groningen reikte zelfs verder dan het huis en de provinciegrenzen. Toen de club Europees voetbal wist te behalen, reisde het duo samen met het zusje van Elly naar Belgrado voor de wedstrijd tegen FK Partizan. Het werd een bijzondere reis met de nodige spanning. Niet alleen de wedstrijd zelf, maar ook de verhalen die in het Dagblad van het Noorden over de spanningen rondom het Oostblok verschenen, maakten veel indruk. Daarnaast was het voor Elly Broersma de eerste keer dat ze met het vliegtuig ging reizen, waardoor de trip extra speciaal werd. Later bezocht de trouwe supporter nog wedstrijden in Fiorentina, Braga en Liberec.
Tegenwoordig lopen Elly en Henk-Jan nog altijd rond in hun FC-shirt en zelfs tijdens vakanties, zoals in Hongarije, mag FC Groningen niet ontbreken. De sfeer en de entourage rondom de club grepen Elly ‘vanaf dag één’ en gaven haar een gevoel dat ze nooit meer is kwijtgeraakt.


