string(111) "Mozilla/5.0 (Linux; Android 10; K) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/148.0.0.0 Mobile Safari/537.36"

Play-offs blijven in zicht na overwinning op N.E.C..

Zondag 10 mei 2026 om 19:06

FC Groningen heeft zondagmiddag in een kolkende Euroborg met 2-1 gewonnen van N.E.C. Marco Rente maakte vlak voor rust een treffer, Tygo Land scoorde vlak na de pauze. Het doelpunt van N.E.C. werd gemaakt door Darko Nejasmic. Door de winst stijgt FC Groningen na een negende plaats op de ranglijst. Die plek geeft recht op deelname aan de play-offs. Volgende week zondag staat de laatste speelronde van de VriendenLoterij op het programma. FC Groningen gaat dan op bezoek bij Heracles.

FC Groningen startte ongewijzigd aan de wedstrijd tegen N.E.C. dat betekende dat Younes Taha gewoon aan de aftrap stond. Beide ploegen troffen elkaar op Moederdag en dat was extra bijzonder voor de broers Brynjolfur en Willum Willumsson en Dies en Rijk Janse. Dies Janse stond aan de aftrap bij FC Groningen, N.E.C.’er Rijk Janse zat niet bij de wedstrijdselectie, maar was wel met de Nijmegenaren meegereisd. Beide broers Willumsson startten vanaf de bank. De families van beide spelers waren zondag in Euroborg aanwezig.

Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht in de eerste helft. Bryan Linssen juichte na 13 minuten voetbal, maar de voormalig FC’er scoorde – weliswaar op fraaie wijze – in buitenspelpositie. Enkele minuten later noteerde de FC haar eerste kans. Het schot van Marvin Peersman werd geblokt. Janse kopte uit een hoekschop in de handen van keeper Gonzalo Crettaz en Linssen kreeg halverwege de eerste helft voor grote kans voor de gasten. De aanvaller schoof de bal naast het doel van Etienne Vaessen.

Het venijn van de eerste helft zat in de staart. Bekerwinnaar van 2015 Tjaronn Chery dook op voor Vaessen, maar de keeper was zijn collega-international van Suriname de baas. Tika de Jonge plaatste een schot, maar deze belandde in de handen van Crettaz. In de twee extra minuten zette de FC nog een keer aan en was het Younes Taha die een afvallende bal nog een keer voor slingerde. De gevaarlijke voorzet werd verlengd door captain Marco Rente die daardoor in de allerlaatste actie van de eerste helft scoorde, 1-0.

FC Groningen startte goed aan de tweede helft. De Trots van het Noorden verdubbelde de score na 51 minuten spelen via Tygo Land. De middenvelder schakelde zelf om, dribbelde de ruimte in en betrok Taha in het spel. De nummer 10 hield bij zijn actie het overzicht en trok de bal terug op Land die rustig langs de keeper schoot, 2-0.

FC Groningen was na ruim een uur spelen dichtbij de derde van de middag. David van der Werff omspeelde handig zijn tegenstander op het middenveld en leidde op deze wijze een snelle omschakeling in. Jorg Schreuders kreeg in volle sprint de bal precies in de loop gespeeld en probeerde met een chip keeper Crettaz te verschalken. De doelman was echter ook razendsnel uit zijn goal en kreeg de bal tegen zich aan geschoten.

Wouter Prins en Travis Hernes kwamen halverwege de tweede helft in het veld voor Van der Werff en Taha. De Noorse middenvelder was direct gevaarlijk bij zijn eerste actie, maar kon ternauwernood worden afgestopt door een Nijmeegse verdediger. Aan de andere kant was invaller Danilo gevaarlijk. De Braziliaan omspeelde Vaessen, maar Tika de Jonge redde op de lijn en tikte de bal achter.

Uit de daaropvolgende hoekschop was het wel raak voor de gasten. Darko Nejasmic scoorde uit de corner, 2-1. Direct na de treffer was er weer een hachelijk moment voor het doel van Vaessen, maar een gevaarlijke volley werd eerst geblokt en later weggewerkt. De spanning was volledig terug in het duel. Ryan Metu kwam met nog 10 minuten te spelen in het veld voor doelpuntenmaker Land. N.E.C. dacht in de 83ste minuut gelijk te maken, maar de treffer van invaller Basar Onal werd na het bekijken van de beelden in Zeist afgekeurd.

Er volgden spannende minuten in Euroborg waarbij de FC door de gasten in de achteruit werd gezet. Collectief strijden en verdedigen met een twaalfde man in de vorm van een uitverkocht Euroborg achter zich ging de Trots van het Noorden de absolute slotfase in. De Nijmegenaren juichten bij het ingaan van de blessuretijd voor de derde keer, maar weer scoorde een N.E.C.-spits in buitenspelpositie.

De zes extra minuten werden door de meesten in Euroborg staand beleefd. Schreuders kreeg in minuut 93 zijn tweede counterkans om het duel in het slot te gooien. Deze keer schoot de nummer 14 op snelheid wel langs de keeper, maar ook langs de paal. Euroborg kolkte, strijd op het veld, sfeer op de tribunes. Samen werden de drie punten over de streep getrokken.

FC Groningen sluit volgende week zondag, 17 mei om 14.30 uur, de reguliere competitie af met een uitwedstrijd op bezoek bij Heracles Almelo. Net al bij vele eerdere uitduels van de Trots van het Noorden is het gastenvak volledig uitverkocht met FC-supporters.

Gerelateerd nieuws.

2 uur geleden

Janse U-Sport Man of the Match na winst in Euroborg

2 dagen geleden

Resultaat tegen N.E.C. nodig voor deelname Europese play-offs

3 dagen geleden

Stadion zondag geopend vanaf 15.15 uur