FC wil Groningse nachten extra laten bruisen.
Groningen staat – ook landelijk – bekend als de stad zonder sluitingstijden. Het nachtleven onder de Martinitoren bruist. De afgelopen jaren geldt dit ook voor een steevast uitverkochte Euroborg. Supporters verlaten de thuishaven van FC Groningen de laatste seizoenen doorgaans in goede gemoed en zetten hun avondje uit niet zelden voort in de binnenstad. Zaterdag, in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles, beginnen de Groningse nachten al om 20.00 uur en wil de Trots van het Noorden het publiek extra vrolijk en opgetogen het nachtleven in sturen.
Zoals bijna doorlopend dit seizoen is ook het thuisduel met de Eagles uit Deventer uitverkocht. Supporters die nog op zoek zijn naar een ticket kunnen kijken in de FC Groningen Kaartenmarkt. Dit is het enige platform waar eventueel nog tickets verkrijgbaar zijn. Seizoenkaarthouders die onverhoopt niet naar de wedstrijd kunnen, hebben de mogelijkheid hun ticket in de FC Groningen Kaartenmarkt te koop aan te bieden: https://tickets.fcgroningen.nl

Sportieve doelstelling
Na de uitzege op Telstar heeft FC Groningen de eerste sportieve doelstelling behaald: meer dan de 39 punten van het afgelopen seizoen behalen. “En als we staan, daar waar we nu staan dan vind ik ook dat we ons moeten gaan bemoeien met de play-offplaatsen,” is Lukkien van mening. “Ik zie dat we op dit moment goed voetballen, fit zijn en de juiste energie hebben. Als we dat kunnen doortrekken naar de laatste wedstrijden van dit seizoen, dan kan het nog heel leuk worden.”
Dat begint zaterdagavond als Go Ahead Eagles op bezoek komt. “Zij hebben het goede gevoel meegenomen uit de gewonnen derby van afgelopen weekend”, aldus Lukkien. “Go Ahead heeft een ploeg met veel voetballend vermogen en zij staan in mijn optiek te laag op de ranglijst. Het is duidelijk dat zij dit seizoen hebben moeten wennen aan de extra Europese wedstrijden, maar na de winterstop zijn zij er steeds beter ingekomen. Het wordt een interessant duel.”
Selectie
FC Groningen kan ook tegen de Eagles niet beschikken over Stije Resink en Oskar Zawada, die zoals bekend de rest van dit seizoen niet meer in actie zullen komen. Daarentegen is doelman Hidde Jurjus weer hersteld van een blessure en inzetbaar. “We lijken een fitte en frisse groep te hebben. Ik hou een slag om de arm met Younes Taha, die afgelopen week een momentje had tijdens de training. Dat wil ik nog even afwachten.”

Ook dit seizoen kiezen de supporters weer de U-Sport Man of the Match door een stem uit te brengen via https://www.fcgroningen.nl/motm. Stemmen kan zaterdag tot aan het laatste fluitsignaal. De uitslag van de ‘U-Sport Man of the Match’ wordt meegeteld in de uiteindelijke verkiezing voor de Speler van het Jaar 2026.
Scheidsrechter
FC Groningen – Go Ahead Eagles in speelronde 30 van de VriendenLoterij Eredivisie staat zaterdagavond vanaf 20.00 uur onder leiding van scheidsrechter Joey Kooij. Bekijk via onderstaande videoplayer de volledige voorbeschouwing van Dick Lukkien waarin de hoofdtrainer onder meer de vraag van de week van een supporter beantwoordt over de sportieve doelstelling voor de rest van dit seizoen, hij ingaat op de tegenstander uit Deventer en vertelt over de Groningse nachten.

