Bacuna: ‘Kippenvel en eerste balcontact was goed’.
Juninho Bacuna werd donderdagavond, tijdens de wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Groningen, de jongste Eredivisiedebutant van het seizoen 2014/2015. De 17-jarige middenvelder kwam in de 79ste minuut binnen de lijnen voor Yoëll van Nieff en was daarmee de 372ste speler die ooit het shirt van FC Groningen droeg in een officieel duel.
Bacuna kreeg op woensdag te horen dat hij rekening moest houden met een plek bij ‘de achttien’ voor de uitwedstrijd tegen Heracles. “Donderdagochtend werd ik door de teammanager Bas Roorda gebeld dat ik bij de selectie zat,” vertelt de jongere broer van Aston Villa-speler Leandro. “Ik was natuurlijk hartstikke blij,” aldus de speler uit eigen opleiding die in de eerste competitiehelft zijn debuut bij de Beloften maakte en nog eerstejaars A-junior is.
Kippenvel
De aankomst in de kleedkamer in Almelo was voor Bacuna opnieuw een mooi moment. “Toen zag ik daar mijn shirt hangen met rugnummer ‘38’ en mijn naam erop. Schitterend. In de 72ste minuut mocht ik gaan warmlopen en ruim vijf minuten later maakte ik mijn debuut. Als je aan de zijkant staat, krijg je wel kippenvel,” en dat kwam bij een temperatuur van twee graden onder nul niet door de kou. “Het eerste balcontact was direct goed en het ging wel aardig.”
Bacuna kaatste, maakte een sliding, stoorde, combineerde en gaf een strakke voorzet met rechts. “Die ging er nog bijna in. Ik kwam een beetje verkeerd uit om te schieten en kon toen alleen nog met rechts een strakke voorzet geven. Via een verdediger ging de bal vlak naast. Van de trainer had ik de opdracht gekregen strijd te leveren en me te laten zien. Ik denk dat dat wel gelukt is.”
Mijn ding
Al op donderdagochtend had Bacuna contact met zijn broer Leandro. “Hij heeft me gezegd gewoon ‘mijn ding’ te doen. Met de familie zijn we inmiddels vier keer naar Birmingham geweest. Twee keer in de zomer en twee keer in onze winterstop. Binnenkort moet Leandro maar eens bij mij komen kijken,” lacht Juninho.
Of Bacuna zondag weer bij de wedstrijdselectie zit, zal zaterdag na de ochtendtraining bekend worden. “Ik wacht het rustig af. Het zou mooi zijn om hier in Euroborg ook voor het eerst te mogen spelen. In ieder geval bereid ik me voor op dinsdag. Want dan spelen we met de Beloften in Leeuwarden een thuiswedstrijd tegen De Graafschap.”
Trainer over Bacuna
Erwin van de Looi over het debuut van de jongeling. “Ik vond dat hij goed inviel. Ik heb ook geen enkel moment getwijfeld in de keuze voor Bacuna. In de A1 en Beloften speelt hij vaak als spits, maar hij kan op meerdere posities spelen. Door zijn invalbeurt kon Albert Rusnak weer iets dieper gaan spelen. Het is een ‘mannetje’ dat totaal niet onder de indruk raakt van zoiets. Voor de club is het prachtig dat een speler uit eigen opleiding zijn debuut heeft gemaakt en we gaan vast nog veel plezier aan hem beleven in Groningen.”
