string(103) "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)"

Botteghin: ‘Het gaf me kippenvel’.

Zondag 20 oktober 2013 om 18:26

Eric Botteghin geniet in zijn eerste maanden in Groningen. De centrale verdediger wordt steeds belangrijker voor de Trots van het Noorden en ontpopt zich langzaamaan tot leider in het team. Ook in de gewonnen wedstrijd tegen PSV stond de Braziliaan zijn mannetje in de verdediging van FC Groningen.

“Ik voel me hier ontzettend thuis en krijg iedere week meer vertrouwen in eigen kunnen,” zegt Botteghin. “Voor een verdediger is het belangrijk dat hij gefocust blijft op zijn eigen werk, het tegenhouden van de tegenstander. Toch wordt er ook verwacht dat je de organisatie neerzet en die beide zaken gaan steeds beter samen.”
Enorme steun
Tegen PSV hield de lange verdediger samen met zijn teamgenoten weer eens de nul. “De nul houden, is altijd goed voor een verdediging. Natuurlijk heeft PSV kansen gekregen, maar dat is logisch. Het is een grote club en een goede ploeg. Toch had ik het gevoel dat we controle hadden over de wedstrijd. Er zat een goede spirit in het team en ook het publiek was een enorme steun.”
Op de Tonny van Leeuwen Tribune rolde men bij de opkomst van de spelers een geweldig sfeerdoek naar beneden. “Als spelers wisten we niet dat ze met zo’n groot doek zouden komen. Ik keek naar links en het gaf me echt kippenvel. We voelden direct de support van het publiek en ze hebben ons, net als eerder in het seizoen, de hele wedstrijd gesteund. Dat we thuis nog ongeslagen zijn, heeft daar zeker mee te maken.”
Ontwikkelen
Botteghin keek uiteraard met een goed gevoel terug op de wedstrijd met PSV. “We kunnen blij zijn en hebben heel hard gewerkt. We mogen hier best van genieten, maar je moet nooit helemaal tevreden zijn. We moeten ons blijven ontwikkelen en iedere week beter willen worden. Een overwinning thuis op PSV en daarmee de altijd nog ongeslagen status in Euroborg is in ieder geval wel goed voor de motivatie.” De selectie hoorde na afloop van de wedstrijd dat ze een dag langer mogen genieten van de overwinning op PSV en maandag niet hoeven te trainen. De Beloften spelen maandagavond wel de uitwedstrijd tegen NEC/FC Oss.     
Braziliaan
De meeste Brazilianen op de velden in Europa kennen we van de wervelende acties aan de bal. Bij Botteghin lijkt het misschien iets minder sierlijk, maar zijn uitschuifbare benen zijn wel uiterst effectief. “Ja, de meeste mensen verwachten bij een Braziliaan direct een dubbele schaar. Mijn specialiteit is echter één tegen één duels als verdediger. Dat met die uitschuifbare benen heb ik altijd al gehad, ik moet god daarvoor bedanken. Het lijkt misschien niet altijd zo, maar ik ben toch echt een Braziliaan.”

Gerelateerd nieuws.

04:49
1 week geleden

Eerste contract voor Robin Kelder bij FC Groningen

4 maanden geleden

FC Groningen bezoekt kinderafdeling Martini Ziekenhuis

5 maanden geleden

‘Ik ben een spits die met zijn hart speelt’