Sterk D3 zegeviert in Zoetermeer.
Op een sterk bezet internationaal toernooi in Zoetermeer is FC Groningen/Cambuur D3 op de eerste plaats geeindigd.
In de poulefase wist de ploeg van trainer Bote Talsma in totaal tien punten te scoren. De start was echter allerminst gemakkelijk voor de Groningers. Tegen de Belgische topclub RSC Anderlecht werd gelijkgespeeld dankzij een treffer van Luka Prljic. In het tweede duel was DSO veel te sterk. De fysiek veel sterkere onder-13 ploeg van de gastheer won met maar liefst 5-0. Maar het kwam alsnog goed. Dankzij drie overwinningen op rij, waaronder een 2-1 zege op Feyenoord, schaarde de FC zich bij de beste twee teams.
In de halvefinale werd een krankzinnige wedstrijd tegen AZ gespeeld. De ploeg uit Noord-Holland kwam op een 2-0 voorsprong maar Daniel van Kaam liet de aansluitingstreffer aantekenen. Vlak voor rust scoorde AZ echter opnieuw waardoor FCG in de tweede helft vol aan de bak moest. Lion Kalentjev deed laat wat terug waarna Luka Prljic in de allerlaatste seconde alsnog de 3-3 liet aantekenen. In de strafschoppenserie miste de FC eenmaal maar doordat de Alkmaarders tweemaal geen doel troffen waren het de Groningers die een finaleplaats afdwongen.
Ook in de eindstrijd moest FCG een achterstand ongedaan maken. Uiteindelijk werd de wedstrijd tegen het Belgische Germinal Beerschot met liefst 4-1 gewonnen. Derhalve een uitmuntende prestatie van het jongste team binnen de Regionale Voetbalopleiding.
Trainer Bote Talsma prees zijn team: “We waren op elke wedstrijd goed voorbereid. Met name verdedigend waren we sterk en werd er met veel pressie vooruit gespeeld. In de finale kwam ook ons positiespel goed uit de verf. Daarnaast hebben we het gehele toernooi hard gewerkt. Zo speelden we de finale alsof het onze eerste poulewedstrijd betrof. Een goede teamprestatie mede doordat we in een aantal duels veel veerkracht toonden.”
Poulewedstrijden:
FCG 1-1 RSC ANDERLECHT (Luka Prljic)
FCG 0-5 DSO
FCG 2-1 FEYENOORD (Lion Kalentjev, Daniel van Kaam)
FCG 2-0 FC VOLENDAM (Jearl Margaritha, Max van Bruxvoort)
FCG 2-0 AALBORG BK (Jearl Margaritha, Daniel van Kaam)
Halvefinale:
FCG 3-3 AZ (Daniel van Kaam, Lion Kalentjev, Luka Prljic, FCG w.n.s.)
Finale:
FCG 4-1 GERMINAL BEERSCHOT (Jearl Margaritha, Daniel van Kaam, Orkun Kokcu, Boy Spijkerman)
