string(103) "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)"

De Leeuw: ‘FC Groningen is een grote club’.

Dinsdag 22 mei 2012 om 16:59

Dinsdagmiddag werden in het spelershome van FC Groningen twee spelers aan pers, sponsors en relaties gepresenteerd. Mitchell Schet en Michael de Leeuw spraken hun eerste woorden en technisch manager Henk Veldmate schetste hun kwaliteiten en die van Género Zeefuik die met Jong Oranje in Oostenrijk verblijft.

Henk Veldmate over Schet: “Mitchell is een speler voor zowel de rechterkant als de linkerkant, waarbij wij hem vooral als rechtsbuiten zien. Hij is een speler met een actie, met snelheid en een voorzet. Technisch is hij zeer behoorlijk onderlegd, waardoor hij ook balvast wordt.  Hij is in staat om in situaties dat we onder druk staan een balletje vast te houden, om zodoende door te kunnen voetballen op de helft van de tegenstander. Ook in de omschakeling en verdedigend opzicht loopt hij niet voor zijn verantwoordelijkheden weg. We zijn blij met zijn komst en zijn specifieke kwaliteiten en ik denk ook dat hij nog voldoende mogelijkheden heeft om door te groeien.”
Mitchell Schet zelf: “Via mijn zaakwaarnemer Winnie Haatrecht heb ik gehoord dat FC Groningen belangstelling had. Ik ben blij dat ik hier mag komen voetballen. Dit is de goede stap op het juiste moment. Bij RKC Waalwijk heb ik een goed seizoen gemaakt. Met FC Groningen gaan we proberen volgende seizoen Europees voetbal te halen. Verder wil ik niet teveel praten, maar mijn voeten laten spreken.
Henk Veldmate over De Leeuw: “Michael de Leeuw speelde twee jaar bij SC Veendam en is dus een speler die al langer bij ons bekend en bij ons in beeld is. Hij heeft zich dit seizoen onder zeer moeilijke omstandigheden ontwikkeld tot een waardevolle eredivisiespeler. Wij zien in hem een tweede spits, schuine streep ‘10’. Zeg maar de man die achter en om de diepe spits of spitsen speelt. Dat doet hij met heel veel energie, dat spat er werkelijk van af. We denken dat hij mede daarom, uitstekend bij ons en ons publiek past. Hij is erg doelgericht, altijd onderweg naar ruimtes en naar combinaties, om daarna zo snel mogelijk weer voor de goal te komen. Hij wil er dan ook echt bij zijn in de 16 om in scoringspositie te komen.
Hij is niet de grootste maar met zijn gevoel voor positie en zijn timing in de lucht is hij ook met het hoofd zeer gevaarlijk. Een speler met een enorme werklust en drive, en scorend vermogen, waarvan ik zeker weet dat we daar veel plezier aan gaan beleven.”
Michael de Leeuw zelf: “Bij De Graafschap hebben we een lastig jaar achter de rug waarin we via de play-offs gedegradeerd zijn. Persoonlijk heb ik mij wel verder kunnen ontwikkelen. Ik ben sterker geworden. Ik heb natuurlijk twee jaar voor Veendam gespeeld en in Groningen gewoond. Ik ben blij dat ik hierheen kon komen en ken veel mensen. Dick Lukkien heeft me veel positieve dingen verteld. FC Groningen is een grote club en voor mij is dit zeker een stap vooruit. Ik heb zin om hier aan de slag te gaan!”
Henk Veldmate in antwoord op de vraag of De Leeuw ook voorafgaand aan afgelopen seizoen in beeld is geweest. “We hebben destijds intern en met zijn zaakwaarnemer Edwin Olde Riekerink inderdaad ook de mogelijkheden besproken. Michael de Leeuw heeft afgelopen seizoen bewezen goed uit de voeten te kunnen. Na het vertrek van Petter Andersson en het feit dat Nicklas Pedersen mag uitzien naar een andere club, is er bovendien ruimte gekomen binnen de selectie.”
Henk Veldmate over Género Zeefuik: “Hij was in onze ogen altijd al een hele talentvolle speler die de afgelopen jaren stap voor stap beter is geworden. Fysiek is hij ijzersterk, waardoor hij voor het team een heel goed aanspeelpunt is en het voetballen naar voren toe een stuk gemakkelijker maakt. Immers door het vasthouden van ballen op de helft van de tegenstander, krijg je als team de gelegenheid aan te sluiten, waarbij je zeker weet dat je balbezit houdt. Hij heeft ook het voordeel dat hij in meerdere systemen uit de voeten kan. En niet onbelangrijk voor een spits is het maken van doelpunten, wat hij dit jaar op eredivisieniveau ook bewezen heeft te kunnen. De spits van Jong Oranje speelt het komend seizoen in Groningen, daar zijn we blij mee en zijn we trots op dat betekent voor ons kwaliteit en potentie.”

Gerelateerd nieuws.

04:49
7 dagen geleden

Eerste contract voor Robin Kelder bij FC Groningen

3 maanden geleden

FC Groningen bezoekt kinderafdeling Martini Ziekenhuis

5 maanden geleden

‘Ik ben een spits die met zijn hart speelt’